Peeling na vlasy a pokožku hlavy

Proč do pravidelné péče o vlasy zařadit také peeling vlasové pokožky? V následujících řádcích vám přiblížíme, jaké jsou jeho přínosy, jak ho používat a také vám představíme tři tipy na vlasový peeling, který snadno zvládnete připravit doma. 

Peeling – na vlasy, tělo i obličej

Peeling je kosmetický přípravek, který obsahuje drobné částečky, jejichž úkolem je mechanicky odstranit odumřelé kožní buňky. Existují různé druhy peelingů, nejčastěji se setkáte s tělovým a pleťovým peelingem. Na trhu je však k dostání také peeling na rty, který se postará o to, aby byly vaše rty jemné a hydratované, a v neposlední řadě i peeling na vlasovou pokožku. 

Peeling vlasové pokožky

Proč používat peeling vlasové pokožky? 

Že jste doposud peeling na vlasy nepoužívali? Možná je právě teď ten pravý čas s tím začít. Proč? Peeling vlasové pokožky podobně jako tělový nebo pleťový peeling odstraní odumřelé kožní buňky a zbaví pokožku hlavy lupů, navíc pokožku skvěle prokrví, čímž podporuje rychlejší růst vlasů. Kromě toho peeling na vlasy také zmírňuje vypadávání a lámání vlasů a okysličuje pokožku, čímž zpomaluje její stárnutí. Vlasový peeling je vhodný pro všechny typy vlasů.

Typy peelingu na pokožku hlavy

Existují dva typy peelingu na pokožku hlavy. Setkat se můžete s tradičním mechanickým peelingem, který odstraňuje mrtvé buňky z pokožky pomocí abrazivních částic, a také s enzymatickým peelingem. Enzymatický peeling rozpouští mezibuněčné spojení, čímž odstraňuje mrtvé buňky a maz. 

Jak peeling na vlasovou pokožku používat? 

Peeling naneste na vlhké vlasy a jemnými pohyby masírujte pokožku hlavy. Následně peeling z vlasů důkladně smyjte vodou. Hotovo? Nyní můžete vlasy klasicky umýt šamponem a kondicionérem. 

Četnost používání peelingu na vlasy by se měla odvíjet od typu vlasů. Pokud máte normální vlasy, používejte ho jednou týdně, v případě mastných vlasů jednou až dvakrát týdně a pokud máte jemné vlasy a citlivou vlasovou pokožku, měli byste peeling používat pouze jednou za měsíc. 

V případě, že vás trápí akné, ekzém nebo ranky na pokožce hlavy, používání peelingu se do doby, než se pokožka uzdraví, vyhněte. 

Peeling vlasů

Domácí recepty na peeling vlasové pokožky 

Peelingy na vlasy nabízí přední výrobci vlasové kosmetiky, vyrobit si ho však můžete také doma za pomocí šamponu a několika dostupných ingrediencí. 

Cukrový peeling 

Smíchejte šampon na vlasy s několika lžičkami cukru (může být bílý i hnědý). Vzniklou směs jemně vmasírujte do pokožky hlavy a následně vlasy důkladně opláchněte.

Peeling se solí

Obdobný postup můžete vyzkoušet i se solí. Stačí smíchat šampon s několika lžícemi soli a nanést na pokožku hlavy. Jeho výhodou je, že má sůl antibakteriální účinky a pomáhá odmastit kořínky vlasů. Solnému peelingu byste se však měli vyhnout, pokud máte podrážděnou pokožku hlavy. 

Kávový peeling 

S šamponem můžete smíchat také několik lžic mleté kávy. Káva dokonale prokrví vaši pokožku a skvěle ji vyčistí, folikuly vlasů budou okysličeny a vyživeny. Ale pozor. Kávový peeling na vlasy by neměli používat lidé se světlými vlasy, vzhledem k tomu, že by káva mohla mírně změnit jejich odstín. 

Další zajímavosti o vlasech:

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest