Ne nadarmo se říká, že ženy, které mají vlnité vlasy, touží po těch rovných a ženy, jimž příroda nadělila rovné vlasy, sní o vlnitých. Je i vaším snem dosáhnout krásných vln nebo kudrlin? Poradíme vám, co proto můžete udělat. Přiblížíme vám, co je to trvalá i jak vlasy jednoduše natočit doma pomocí žehličky na vlasy, kulmy, natáček, copánků nebo šátku.
Pokud toužíte po vlnitých nebo kudrnatých vlasech, ale nechcete vlasy natáčet každý den, možná právě pro vás bude tou pravou volbou trvalá. Trvalá je založená na chemicko-fyzikálním procesu ve vlasovém keratinu. A právě pomocí tohoto procesu dokáží kadeřníci změnit strukturu vlasů. Výhodou trvalé bezesporu je, že si můžete vybrat typ a velikost natočených pramenů. Zvolit tak můžete například jemné vlnky, krásné kudrliny nebo třeba větší vlny.
Krátkodobá trvalá ve vlasech vydrží zhruba 6 až 8 týdnů, zatímco dlouhodobá trvalá i několik měsíců a z vlasů se vymývá postupně. Je vhodná i pro ženy, které chtějí dosáhnout většího objemu, vyhnout by se jí však měli lidé s odbarvenými vlasy.
Většina z nás má natáčení vlasů spojené s kulmami na vlasy. Díky kulmám můžete poměrně rychle a jednoduše dosáhnout přirozeně působících vln i princeznovských kudrlinek.
Vybírat můžete mezi klešťovými kulmami, automatickými kulmami i kónickými kulmami. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?
Pomocí klešťové kulmy vytvoříte rovnoměrné vlny. Vzhled vln ovlivňuje průměr kulmy, pokud toužíte po větších vlnách, zvolte větší průměr, a naopak. Výhodou klešťových kulem je, že se velmi snadno používají a jsou vhodné i pro začátečníky. Nevýhodou však naopak je, že namotání vln vyžaduje trénink.
Pokud chcete, aby kulma natočila vlny za vás, vsaďte na automatickou kulmu, s jejíž pomocí vytvoříte vlny snadno a rychle, počítejte však s vyšší cenou.
Kónické kulmy se vyznačují tím, že nemají po celé délce stejný průměr, a navíc nemají klip na vlasy, který je typický pro klešťové kulmy. Kónické kulmy slibují menší a přirozeně působící vlnky, nevýhodou je složitější použití kulmy.
Kulmu nevybírejte jen podle typu, zaměřte se také na průměr kulmy. Platí, že menší průměry hlavice do 19 mm jsou vhodné pro kratší vlasy a vytvářejí krátké a pevné vlny. S kulmami s průměrem nad 19 mm vykouzlíte větší vlny a jsou vhodnější pro dlouhé vlasy. Při výběru věnujte pozornost také materiálu hlavice. Nejméně šetrný pro vlasy je nerez. Šetrnější volbou je keramika, která navíc vlasy uhlazuje. Pokud máte krepaté vlasy, oceníte hlavici z turmalínu nebo titanu. Tyto materiály totiž snižují projevy statické elektřiny. Dalšími významnými parametry při výběru jsou možnost regulace teploty nebo funkce automatického vypnutí.
Přestože jsou žehličky na vlasy určeny primárně na narovnání vlasů, pomocí některých z nich můžete vlasy také snadno natočit. Pokud žehličku vybíráte a hledáte takovou, která vám vykouzlí i krásné vlny, zaměřte se zejména na to, že by měla mít zaoblené hrany, díky nimž vlasy po žehličce lépe kloužou.
Máte doma žehličku na vlasy, ale nevíte, jak s její pomocí vlasy natočit? Máme pro vás jednoduchý návod. Vezměte si pramínek vlasů a u hlavy ho stiskněte žehličkou. Netiskněte ho však příliš silně, vlasy by se v žehličce mohly zadrhávat. Nyní otočte žehličku o 180 stupňů a žehličku táhněte po pramenu vlasů směrem dolů. Stejný postup opakujte u všech pramenů. Ze začátku se vám možná bude tato technika zdát náročná, po několika pramíncích však získáte ten pravý grif.
Než začnete své vlasy natáčet žehličkou, aplikujte na ně přípravek pro teplenou ochranu vlasů, který vaše vlasy ochání před vysokou teplotou.
Na natáčky, s jejichž pomocí dosáhnete krásných loken, nedaly dopustit už naše babičky a v oblibě jsou i dnes. Natáčky jsou skvělou volbou obzvlášť v případě, že nechcete vlasy zatěžovat horkým vzduchem. Je však nutné počítat s tím, že si na natočení vlasů pomocí natáček musíte vyčlenit určitý čas. Jak s natáčkami pracovat? Natáčky dejte na mírně vlhké vlasy, jakmile budou vlasy suché, můžete je sundat, vlasy následně pročesejte pomocí prstů a nalakujte. Natáčky jsou dostupné v celé řadě velikostí, které také určují, jak budou vlny vypadat. Vybírat můžete z různých materiálů, zvolit můžete pěnové, nebo třeba nahřívací natáčky.
Máte vlnité nebo kudrnaté vlasy a chcete ještě podpořit jejich krásu? Spolehněte se na kvalitní stylingové přípravky pro podporu vln. Tyto přípravky se pyšní složením, které vlnitým nebo kudrnatým vlasům dodává potřebnou hydrataci, čímž zvýrazňuje krásu jednotlivých pramenů. Výběr těchto šikovných pomocníků je opravdu bohatý, zvolit můžete spreje, pěny, krémy i gely pro podporu vln.
Pokud nechcete vlasy ničit horkým vzduchem, můžete vyzkoušet i takzvané suché vlny. Vystačíte si se srolovaným šátkem nebo třeba punčochami a dvěma gumičkami. Šátek si přiložte k vlasům tak, jako byste si dávali čelenku a na jedné straně ho k vlasům připojte pomocí gumičky. Na druhé straně kolem pásku začněte obmotávat vlasy směrem od obličeje. Začněte tenkým pramínkem, který jednou obtočte a poté k němu přidejte další a pokračujte stejným způsobem, dokud nebudete mít celou polovinu vlasů obmotanou kolem šátku. Stejný postup opakujte i s druhou půlkou vlasů. Nakonec oba konce vlasů spojte gumičkou, aby vlasy dobře držely. Ráno vymotejte čelenku z vlasů a ležérní vlny jsou na světě.
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout vlnek ve vlasech, jsou copy a copánky. Copy nebo copánky byste měli těsně před spaním zaplést z lehce navlhčených nebo polosuchých vlasů s troškou tužidla. Až se ráno vzbudíte, copánky rozpletete a vlnky jsou hotové.
Encyklopedie krásy: Péče o vlasy
V košíku máte zboží za 0 Kč.
Nakupte ještě za 3 490 Kč a získáte dopravu zdarma s vybranými přepravci.