K základní kosmetické výbavě patří make-up, pudr, tvářenka, řasenka a oční stíny. Dnes se však k této nepostradatelné výbavě přidává také bronzer. K čemu bronzer slouží, jak s ním pracovat a na jaké typy bronzerů můžete narazit?
V první řadě si pojďme přiblížit, co to vlastně ty bronzery, na které nedají dopustit ani světové celebrity, jsou. Bronzery, známé také jakou bronzové či bronzující pudry, jsou rozjasňujícím kosmetickým pomocníkem, jež obsahuje zářivé pigmenty. Bronzer je možné používat hned několika způsoby. Můžete ho použít místo tvářenky, a dodat tak pleti opálený nádech, nebo ho můžete také použít ke konturování obličeje.
Nejčastěji se setkáte s pudrovým bronzerem, tekutým bronzerem nebo také bronzerem v tyčince. Pokud s bronzem teprve začínáte, doporučujeme zvolit pudrový bronzer, který se velmi snadno aplikuje a poradí si s ním i naprostí začátečníci. Pudrový bronzer je vhodný pro mastnější a normální pleť.
V dnešní době se těší velké oblibě i tekuté bronzery, se kterými pracují i přední světoví vizážisté. S pomocí tekutých bronzerů je totiž možné dokonale vymodelovat tvář, jejich aplikace je však o něco náročnější než v případě pudrových bronzerů, protože je třeba nanést bronzer na ta správná místa, abyste dosáhli požadovaného efektu.
Bronzery jsou dostupné také v podobě tónovacích perel, sprejů, gelů nebo praktických paletek, které nabízejí hned několik odstínů.
Na trhu je k dostání nespočet bronzerů v různých odstínech. Jak tedy vybrat ten pravý odstín? Volte takový bronzer, který je o jeden až dva odstíny tmavší než odstín vaší pleti. Pokud máte světlou pokožku, budou vám slušet zejména bronzery v meruňkové, starorůžové nebo světle hnědé barvě. V případě snědého typu pokožky neuděláte krok vedle, pokud sáhnete po hnědých odstínech se zlatým nádechem. Tmavému typu pleti svědčí bronzery v tmavších odstínech hnědé a bronzové barvy.
Máte bronzer vybraný? Výborně, nyní se pojďme podívat, jak ho na tvář aplikovat tak, aby vám co nejvíce lichotil. Možností máte více.
Abyste pleti dodali opálený nádech, můžete bronzer na pleť nanést podobně jako pudr, tedy na celou tvář. Ale pozor, nikdy to s bronzerem nepřehánějte, výsledek by měl působit přirozeně. Kromě tváře přepudrujte i krk a uši, abyste dosáhli sjednocené pleti.
Pomocí bronzeru můžete také vymodelovat obličej, a dosáhnout tak například optického zeštíhlení obličeje nebo třeba vytvarování nosu. Jak na to? Nejdřív na pleť naneste make-up, zafixujte ho pudrem a tváře zvýrazněte tvářenkou. Nyní přichází na řadu bronzer. Nejčastěji se podle požadovaného efektu bronzer nanáší pod lícní kosti, na čelo v linii vlasů, po stranách nosu, pod čelistí, na klíční kosti, ramena a na dekolt.
Pudrový bronzer můžete jednoduše nanášet štětcem. K nanášení tekutého bronzeru se nejčastěji používají speciální štětce nebo houbička.
V první řadě si nespleťte bronzer s konturovacími paletkami, které mají sice mnohdy také hnědý odstín, ale jsou navrženy k modelování obličeje, takže nevytvoří sluncem políbený efekt. Častou chybou při výběru bronzeru je volba příliš tmavého odstínu nebo nevhodná volba typu pro konkrétní pleť. V případě vrásčité nebo pórovité pokožky byste se například měli vyhnout příliš třpytivým bronzerům, které by nedostatky pleti ještě zvýraznily.
V případě, že se líčíte v koupelně pod umělým světlem, může se vám stát, že to přeženete s množstvím bronzeru a výsledek bude působit nepřirozeně. Na sluníčku se totiž bronzery s obsahem třpytek budou odrážet ještě více než uvnitř, proto si vždy raději výsledek zkontrolujte na denním světle.
Bronzery mají úžasné vlastnosti, dokáží pleti dodat zlatavý nádech, který připomíná přirozené opálení, nebo také dokáží tvář vymodelovat. Na trhu jsou k dostání různé typy bronzerů v celé řadě odstínů. Při výběru se vždy řiďte barvou i podtónem své pleti, aby bronzer působil co nejpřirozeněji.
Encyklopedie krásy > Líčení a dekorativní kosmetika
V košíku máte zboží za 0 Kč.
Nakupte ještě za 3 490 Kč a získáte dopravu zdarma s vybranými přepravci.