I když se ze všech sil snažíte být zodpovědní a chráníte svou pokožku před slunečním zářením, někdy ji zkrátka neuhlídáte. Možná usnete na plážovém lehátku, podceníte jarní sluníčko, anebo ve víru sportovních aktivit na nějaké UV záření absolutně zapomenete. Co se teď může stát? Jak o spálenou pokožku efektivně pečovat? A co pro vaši pleť udělá krém po opalování? To se dozvíte v tomto článku.
Suchá a loupající se kůže je snad nejčastějším příznakem spálené kůže po opalování. K poškození dochází vlivem UVB záření ve vrchních vrstvách pokožky (epidermis). Pokud se spálíte, namažte pokožku krémem či mlékem po opalování. Tím ji vyživíte a hydratujete a někdy se podaří loupání kůže úplně předejít. V případě závažnějšího spálení se ale kůže začne loupat, jak byste o ni měli pečovat?
Loupání kůže po opalování nikdy nepodporujte tím, že loupající se kousky budete strhávat. Nepěkné kůže se jistě chcete co nejdřív zbavit, což přímo vyzývá k postupnému sloupnutí, ale mnohem lepší je nechat kůži sloupnout přirozeně. Anebo pokožce s regenerací trochu pomozte. Jak zastavit loupání kůže po opalování?
Kůže se většinou začíná loupat asi 3 dny po spálení a skončí, jakmile je pokožka dostatečně zregenerovaná. Nejčastěji je to do 7 dnů. Nezapomeňte, že všechna spálení kůže po opalování představují riziko pro možný vznik pozdějších závažných chorob. Chraňte proto vždy svou pokožku opalovacím krémem s ochranným faktorem SPF. Nevíte si rady s výběrem hodnoty SPF?
Na trhu obvykle vedle krémů najdete i spreje, gely a mléka po opalování, které zpravidla obnovují hydrataci sluncem vysušené pokožky. Mívají osvěžující texturu pro ochlazení pokožky a mnohdy v nich najdete i spoustu výživných a regeneračních látek. K oblíbeným složkám patří aloe vera, D-panthenol, bambucké máslo a vitamíny všeho druhu. Dopřejte své pokožce tu nejlepší péči po opalování a podpořte její přirozenou regeneraci!
Ať se nám to líbí nebo ne, opalování s sebou přináší vedlejší efekty, které ale ne vždy vidíme rádi. Bronzový odstín pokožky je super věc, bez vysušené a loupající se kůže bychom se však s klidem obešli. A mezi další nepopulární důsledek patří i bílé skvrny na kůži po opalování.
Bílé fleky na kůži jsou jedním z poškození vlivem slunečního záření. Kožní buňky, které byly často vystavené slunci, někdy přestanou produkovat melanin, čímž vznikají bílá místa. Bílé skvrny na kůži bývají od 1 mm do 1 cm velké a většinou se objevují u světlejších typů pokožky a u lidí nad 40 let. Přesto dodnes neznáme přesnou příčinu absence melaninu. Naštěstí bílé fleky na kůži nejsou nebezpečné a mnohdy po nějaké době samy zmizí. Během opalování doporučujeme používat opalovací krém s UV filtrem.
Pigmentové skvrny jsou tmavé flíčky na pokožce obličeje, rukou, krku a dekoltu. Objevují se opět po dlouhodobějším působení slunečního záření na naši pleť. Tyto tmavé skvrny má na svědomí přirozený pigment melanin, díky němuž během opalování pokožka tmavne do svůdného bronzového odstínu. Nadměrná tvorba melaninu ale způsobuje tmavé pigmentové skvrny. Vzhledem k tomu, že nejúčinnějším řešením pigmentových skvrn je prevence, doporučujeme i v tomto případě zejména vysoký SPF faktor a dodržování dalších zásad bezpečného opalování.
Nepříjemné svědění kůže a malé puchýřky po opalování jsou většinou spojené se sluneční alergií. Pokud trpíte touto čím dál rozšířenější formou alergie, vlivem slunečního záření na vaší kůži vyskakuje červená vyrážka, která mnohdy přechází do malých puchýřků a příšerně svědí.
Zkuste této reakci pokožky předejít a zařaďte do svého jídelníčku potravinové doplňky, které obsahují betakaroten, lykopen, vitamín C a E a také selen. Tyto antioxidanty pomáhají chránit pokožku před negativními vlivy slunečního záření. Samy o sobě ale nestačí, při opalování a jakémkoliv dalším vystavováním se slunci je doplňte opalovacím mlékem či krémem s vysokým SPF faktorem. Dnes již existují i speciální přípravky na opalování speciálně pro pokožku, která je náchylná ke sluneční alergii.
V košíku máte zboží za 0 Kč.
Nakupte ještě za 3 490 Kč a získáte dopravu zdarma s vybranými přepravci.